Печать

Асканія Нова і Олешківські піски

Захоплюючий тур на один день для дорослих і дітей!  Екскурсійна програма до дендропарку та зоопарку, а також неймовірна подорож у Національний природний парк «Олешківські піски».

Весна-літо-осінь 2021.

Дати туру дивіться в розділі КАЛЕНДАР ТУРІВ https://www.avto-tour.com.ua/

Виїзд із Херсона о 7.00 (зуп. пл.Свободи).

10.00 Початок екскурсії  "Асканія-Нова - одне з 7 природних чудес України".

Біосферний заповідник "Асканія-Нова" імені Фрідріха Едуардовича Фальц-Фейна - це унікальний куточок природи, який входить в сотню найбільш відомих заповідних територій планети та займає площу 11 тис. гектар.

Заповідник Асканія Нова відрізняється від інших заповідників тим, що на його території крім місцевих, аборигенних, степових видів дикої фауни, добре прижилися багато рідкісних тварин, привезених не тільки з Європи і Азії, але з Африки, Австралії та Америки. Тут у великих загонах зоопарку площею у 30 кв. км містяться в напіввільних умовах зебри і антилопи, бізони та буйволи, олені і дикі коні - всього понад 1000 тварин. Ці «гості» асканійського степу давно вже відчувають себе в просторих вольєрах, як вдома.

В Асканійському степу росте понад 400 видів трав і квітів. В кінці квітня зацвітають тюльпани, потім іриси, астрагали, гіацинти... У травні - гвоздики, ромашки. Влітку степ, закутаний в сріблястий серпанок ковили, переливається хвилями від найменшого подиху вітерця. Тут розташована єдина в Європі ділянка степу, якої ніколи не торкався плуг.

Асканійський парк (площею близько 200 га.) нараховує 150 видів  дерев і чагарників. А саме: гостролистий клен, кримська сосна, пірамідальний і колонновідний дуби, ялівець, в'яз, ялина, ясен, біла акація, у води - плакучі верби. Центральна композиція парку - гарний мальовничий ставок із гротом, де проводилися зйомки фільму "Діти капітана Гранта".

На території заповідника можна зустріти представників більше 60 видів пернатих.  Білі і чорні лебеді, фламінго, журавлі, дрохви, стрепети, сірі куріпки, різні види жайворонків. Степовий орел - рідкісний гість, частіше можна бачити степового луня, який низько летить над землею. У вольєрах - страуси африканські, фазани, павичі, степові орли, вінценосні журавлі, папуги.

Після екскурсіі - вільний час для обіду та придбання сувенірів.

Відео «Асканія-Нова»:

Переїзд до Національного природного парку «Олешківські піски».

Олешківські піски (також Нижньодніпровські піски або Олешшя) являють собою ландшафти, які вражають різноманіттям та первозданністю. Назва національного парку є ідентичною назві всього піщаного масиву – Олешківські піски. Цей географічний термін походить від назви міста Олешки, яке, в свою чергу, походить від слова «Олешшя» – назви регіону Київської Русі і однойменного міста, що розташовувалися в низов'ях Дніпра.

На перший погляд ландшафт дійсно дещо нагадує піскову пустелю: безліч барханів,  що тягнуться далеко за обрій.  Але серед цих барханів тут зустрічаються  невеликі озерця з водою, безкраї луки і чагарникові хащі. І дуже характерним елементом ландшафту є березові гаї: на даний час не менш як 22-24% цієї території вкрита березовими гаями, оточеними вологими трав'яними та  чагарниковими заростями.

Жива природа пісків багата і своєрідна. Встановлено, що на території парку знайдено близько 500 видів рослин, більше 200 видів грибів і лишайників, кілька тисяч видів комах, павуків, близько 300 видів хребетних тварин (в т.ч. – 6 видів земноводних, 9 видів рептилій, 200 видів птахів, 45 видів ссавців тощо).

Під час єкскурсії Ви дізнаєтеся про цікаву та непросту історію створення Олешківськіх пісків, а також зможете зробити гарні фото.

Відео «Олешківські піски»:

Рекомендації під час екскурсії:

1. Одягнути закрите взуття (або крокси), головний убір.
2. Взяти сонцезахисний крем і пляшку води.

Виїзд у Херсон. Прибуття о 19.30.

У вартість туру  600 грн. дор./ 550 грн. діти до 14 років входить:

* Проїзд м/автобусом, автобусом по всьому маршруту.

* Екскурсії та вхідні білети за основною програмою.

* Супровід групи.

Увага! Місця в автобусі росподіляються після передплати тура.

Передплата за тур 200 грн. з однієї особи та при відмові туриста від туру (за 7 днів до його початку) поверненню не підлягає, але з поважної причини переноситься на кілька інших турів.

P.S. Якщо тур не відбудеться з причини введення карантину, то всі передплати буде повернуто.